Kadınlar 8 Mart'a çağırdı
23.2.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu bugün (23.02) Galatasaray Meydanı'nda stant açarak 8 Mart'a çağrı yaptı. Platform hep birlikte olursak "AKPyi susturacağız, kadın cinayetlerini durduracağız" dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kadınlar 9 Mart Pazar günü meydanlarda olacak, AKP'nin kadın düşmanı politikalarına cevap verecek. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 8 Mart'a çağrı yapmak için bugün Galatasaray Meydanı'nda stant açtı.

Platformun 8 Mart'a çağrı metnini yayınlıyoruz:

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşıyor. Türkiye'de yönetenler zor günlerinde. Toplum için değil rant için rekabet ederken zayıf düşüyorlar. Bu sene karşımızda bu denli zayıf bir AKP ve üflese AKP'yi uçuracak bir kadın kuvveti varken, tarihin hiçbir döneminde görülmemiş bir kadın düşmanlığı yapan AKP'ye yine daha önce görülmemiş bir yanıtı kadınlar verebilir.

30 Mart'tan önce 8 Mart var. Ve bu sene elimizde daha önce hiç olmayan bir "elmas" var: Gezi direnişinde kadınların kararlı mücadelesi. Bu yüzden tüm kadınları AKP'ye sonunu gösteren bir 8 Mart yapmaya çağırıyoruz.

AKP 3 çocuk dedi, 5 çocuk dedi; hamile kal ve sakın dışarı çıkma dedi, istihdam paketi diye işsizliğe mahkum etmek istedi, eve hapseden siyaset yürüttü. Öldürülen kadın kardeşlerimize seyirci kaldı. Ama kadınları yenemedi, yenemez. 8 Mart'ta AKP'ye "acımadı ki" diyeceğiz. Hep birlikte olursak:

       AKP'yi susturacağız, kadın cinayetlerini durduracağız."

 

Tarih: 9 Mart Pazar 2014

Saat: 12.00

Buluşma Yeri: Kadıköy-Numune Hastanesi önü