DHA kadınlara ne demek istiyor?
24.2.2014
Adana'da eşiyle tartışan kadın, yaşadıkları evin 8. katından atlayarak intihar etti. Olayı anlatmak için DHA'nın attığı başlık "Eşiyle tartışan kadının feci sonu" şeklindeydi. DHA'daki manşeti atanlar, Türkiye'de kadınların kendi hayatları hakkında karar vermek istedikleri zaman erkekler tarafından öldürüldüğünü görmezden gelerek, kocanla tartışırsan ölürsün mesajı vermek istemişler anlaşılan.

DHA attığı başlığıyla, kadınların erkeklerle tartışmaya giremeyeceğini, girenlerin sonunun da ölüm olacağını ima ediyor. DHA bu manşeti atarken ülkemizde her gün 5 kadının erkekler tarafından hayatlarına dair karar almak istedikleri için öldürüldüklerini unutmuş gibi duruyor.

DHA’nın attığı manşetteki haberin içeriği ise şu şekilde; yaşanan olay Adana’nın Çukurova ilçesinde meydana geldi. Eşiyle tartışan 54 yaşındaki Meral Gülçür ,tartışmanın büyümesi üzerine odaya girerek evlerinin 8'nci katından atladı. Eşinin yerde yattığını gören Mustafa Gülçür, sağlık ekiplerine ve polise haber verdi. Olay yerinde sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Gülçür'ün hayatını kaybettiğini belirlendi. Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemenin ardından, Gülçür'ün cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis, intiharın nedeni belirlemek için araştırma başlattı.