Amfilerden 9 Mart'ta Kadıköy'e çağrı (Video-Haber)
28.2.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'ndan genç kadınlar 8 Mart'a hazırlanıyor. Kadın cinayetlerini durdurmak için, kadınları eve kapatmak isteyen, kızlı-erkekli evlere karışan Başbakan'a, erken yaşta evlilikler için politikalar üreten kadın düşmanı AKP'ye cevap vermek için 9 Mart'ta Kadıköy'de olacaklar. Genç kadınların amfilerden meydanlara çağırdığı 8 Mart'a çağrı videosunu paylaşıyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşıyorken tüm kadınlar kadın düşmanı AKP'ye cevap vermek için hazırlanıyor. Gezi Direnişi'nde birleşen kadınlar 9 Mart'ta 12.00'da Kadıköy'de buluşacak, büyük bir miting düzenleyecekler.

8 Mart'a giden süreçte Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'ndan üniversiteli kadınlar, kadın cinayetlerini durdurmak, kadın düşmanı politikalarını her yaştan kadına uygulayan, kadınların öldürülmesini durdurmak yerine kızlı-erkekli evlere karışan, genç kadınları erken yaşta evlendirmek için politikalar üreten ve eve kapatmak isteyen AKP hükümetine karşı 9 Mart'ta Kadıköy meydanında olacaklar.

Genç kadınlar 8 Mart'a çağrı videosu hazırlayarak tüm üniversiteli kadınları amfilerden, üniversitelerden meydanlara çağırdı. Hazırladıkları videoyu sizlerle paylaşıyoruz:

Tarih: 9 Mart 2014

Saat: 12.00

Buluşma: Kadıköy/Numune Hastanesi önü

 


  • YAZAR
  • Editor