Anadolu Üniversitesi Kadıköy'e çağırıyor
1.3.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi'nde 8 Mart buluşmalarından birini gerçekleştirdi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav'ında katıldığı toplantıda, bu 8 Mart'ta genç kadınların katılımının önemi vurgulandı.

Anadolu Üniversitesinde gerçekleşen 8 Mart Dünya Kadınlar günü gündemli genç kadınlar toplantısında 9 Mart'ta İstanbul'da olacak mitinge katılım konuşuldu. Platformun, yaşam hakkı için mücadele eden kadınlar ve kızlarının hesabını soran ailelerle birlikte verdiği adalet mücadelesini Dünya Kadınlar Günü mitinginde de alanlarda göstereceği ifade edildi. Platformun, "AKP’yi susturacağız, Kadın Cinayetlerini Durduracağız" diyerek kadınlar için adalet mücadelesinde kararlılığını yineleyeceği miting yaklaşırken, Eskişehir'den çağrı yapmaya devam edileceği kaydedildi.

Toplantıya katılan Platform Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, halkın adaletsizlikleri kabul etmeyip sokağa çıktığı Gezi Direnişinde kadınların en önde olduğunu belirtti. Kav ayrıca, Dünya Kadınlar Günü mitinginin, Gezi'den sonra yürünen ilk 8 Mart olması ile bu yıl ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak AKP’nin kadın düşmanı politikalarına karşı kadınlar için verilen adalet mücadelesini 9 Mart'ta Kadıköy'de gerçekleşecek Dünya Kadınlar Günü mitinginde sürdürüleceği vurgulandı.