Annesini öldürdü, yakalanmamak için yaktı
4.3.2014
Şişli'de, Olga Vornikova, tartıştığı oğlu tarafından öldürüldü. Dimitri Vornikova, delilleri yok etmek için de cesedi yaktı. Olay sırasında evde olmadığını söyleyen Dimitri Vornikova, polisteki sorgusunda suçunu itiraf etti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne sayılı günler kala her yaştan kadının meydanlara çıkmakta ne kadar haklı olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

 Yaklaşık 8 yıl önce İstanbul'a gelen ve bir Türk vatandaşıyla evlenen Rumen uyruklu Olga Vornikova, yaklaşık 1 yıl önce yanına yerleşen oğlu 19 yaşındaki Dimitri Vornikova ile aralarında çıkan tartışma sonucu bıçaklanarak öldürüldü.  Annesini bıçaklayan genç ardından yaktı. Apartman sakinleri ilerleyen saatlerde evden duman ve koku geldiğini fark etti. Hemen itfaiyeye haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kapıyı kırarak içeri girdi ve alevlere müdahale etti. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken, yanık kadın cesedi olduğunu gördü.

Savunmasını hazırlayıp geldi
Annesinin cesedinin kaldırılmasının ardından eve gelen Dimitri Vornikova, olay sırasında dışarıda olduğunu iddia etti. İfadesi alınmak üzere Feriköy Polis Merkezi'ne götürülen Dimitri Vornikova çelişkili ifadeler verdi. Komşulardan anne ile oğlunun tartıştığı bilgisini alan polisler, cinayeti Dimitri Vornikova'nın işlemiş olabileceği ihtimali üzerinde durmaya başladı. Yapılan çapraz sorgu sonunda Dimitri Vornikova annesini öldürdüğünü itiraf etti.
Suçunu itiraf etmesinin ardından keşif için eve getirilen Dimitri Vornikova, annesini bıçakladıktan sonra delilleri yok etmek için annesinin üzerine yorgan ve yastık atıp ateşe verdiğini belirtti.