Necla Yıldız da korunmamıştı
9.2.2013
Ankara'da otobüs durağında kızının eski sevgilisi Gazi Baltacı tarafından 11 yerinden bıçaklanarak katledilen Necla Yıldız'ın duruşması bugün görüldü.

20.04.2012 I Saat 10:00'da görülen davada Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu duruşmada yerini alırken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından avukat Bilsel Kurt da davaya müdahillik talebinde bulundu.


Her duruşmada Adli Tıp'tan rapor isteniyor
Necla Yıldız'ın katledilmesinin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen dava hala devam ediyor. Önceden katilin akli dengesinin yerinde olduğuna dair rapor gelmesine rağmen bugün de görülen o ki Bakırköy'den tekrar talep edilen rapor hala alınamamış. Katil zanlısı Gazi Baltacı ise akıl sağlığının yerinde olmadığını davranışlarıyla göstermeye çalışması dikkatleri çekti. Paltform üyeleri bu durumu katil zanlısı Baltacı'nın tekrardan rapor temin etmeye çalışmasının amacını zaman kazanmak olarak değerlendirdi.

Necla Yıldız İçin Adalet
Daha önce Adliye'de yazı işleri müdürü olarak çalışan Necla Yıldız savcılığa şikayette bulunmasına ve adliye içinde dayak yemesine rağmen, şikayeti o öldükten sonra değerlendirilmiş ve adliyeye çağrılmıştı. Yıldız'ın davası 9 ay sonra görülmeye başlandı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu sürecin başından beri dava için uyguladıkları basınçla adaletin sesi olacaklarını söyleyerek davayı izleyeceklerini belirttiler.

Dava yine ertelendi
Gazi Baltacı'nın 2. kez talep ettiği raporun henüz temin edilmemesi üzerine dava yine ertelendi.