Mehtap Bülbül davasından 8 Mart'a çağrı
7.3.2014
Geçen sene eski kocası Volkan Civelek tarafından öldürülen Mehtap Bülbül'ün 9. Duruşması bugün Gebze'de görüldü. Katil zanlısı yine 'beni aldatıyordu' bahanesiyle indirim almaya çalıştı. Dava 25 Nisan'a ertelendi. Mehtap'ın davası için Gebze'ye giden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adliye önünde bir basın açıklaması düzenledi. Platform, Gezi'de verilen mücadelenin hala devam ettiğini, öldürülen kadınların davalarının peşini bırakmayacaklarını söyleyerek 8 Martta da Dünya Kadınlar Günü'ne çağrı yaptı.

Mahkeme’de katil zanlısı indirim alabilmek için yine Mehtap Bülbül’ün kendisini aldattığını iddia etti. Mahkeme ise aldattığını iddia ettiği adamın ses kayıtlarını istedi.

Bunun üzerine mahkeme bir de aldattığını iddia eden adamın ifadesini istedi. Ancak adam bulunamadığı için mahkeme yine uzamış durumda. Mahkeme heyeti tekrar bu şüpheli adamın dinlenmesi için ifade vermesi gerektiğine karar verdi. Ancak birkaç duruşmadır aynı karar çıkmasına rağmen adam bulunabilmiş değil. 

Sanık Volkan Civelek, telefon kayıtlarında Bülbül ile şüpheli adamın arasında geçtiğini iddia ettiği telefon görüşmeleri ve mesajları mahkemeye belirtti ve ‘bu normal mi?’ diye mahkemeye sorarak indirim almaya çalıştı.

İfadenin ardından mahkeme davayı 25 Nisan 2014’e erteledi.

Platform yine adliye önündeydi

Adliye önünde basın açıklaması yapan platform ise: “Başbakan, Cumhurbaşkanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve tüm idari ve adli makamları defalarca görevlerini yapmaya çağırdık. Fakat bir cevap alamadık. Ve biz de bugün burada kadınlarımızı 8 ve 9 Mart için sokağa çağırıyoruz.” dedi.