Bursalı kadınlar 8 Mart'ta sokaklardaydı
8.3.2014
8 Mart Dünya Kadınlar gününde Bursa Kadın Platformu'nun çağrısıyla düzenlenen yürüyüşte yüzlerce kadın bir araya geldi. Birçok siyasi parti, demokratik kitle örgütü ve kadın örgütlerinin bir araya geldiği eylemde, kadın cinayetlerine, AKP'nin kadın düşmanı politikalarına ve erkek egemen zihniyete karşı yüründü.

Bursa'daki kadınlar bugün (8 Mart) 14.00′de Stadyum Önü’nde toplanarak sloganlarla Orhangazi Parkı’na yürüdü. Eyleme katılan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu: "AKP'yi susturacağız, kadın cinayetlerini durduracağız" dedi.

Kadın mücadelesinin Gezi'den de aldığı güçle bu sene daha güçlü bir 8 marta yürüyen kadınlar, "Her yer kadın her yer direniş" dedi. Daha bir kaç gün öncesine kadar daha 19 yaşında öldürülen İstanbul Üniversitesi öğrencisi Özge Gündoğan'ı da anan kadınlar, kadınların öldürülediği bir dünya kurulana dek mücadele edeceklerini vurguladılar.

Platformun kortejinde bildiri de dağıtılarak 9 Mart'ta Kadıköy'e çağrı yapıldı. Ulaşılan Orhangazi Parkı'nda ise konuşmalar yapılarak eylem bitirildi.


  • YAZAR
  • Editor