Platform 8 Mart'ta meydanlardaydı
10.3.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Türkiye'nin dört bir yanında ve Kanada'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde meydanlara dökülerek, AKP'nin kadın düşmanı politikaları karşısından örgütlü mücadeleleri ile tek bir kadın kardeşini bile yalnız yürütmeyeceğini, kadın cinayetlerini durduracağını haykırdı.

Türkiye’nin dört bir yanında meydanlara dökülen kadınların ayakkabı kutularında milyonlar değil, öldürülen kardeşlerinin resimleri vardı. Gezi direnişi ile AKP’nin yıkamadığı Gezi Parkı’nı da, Kırmızılı, siyahlı kadınları da unutmayan Platformu 8 Mart günü Gezi merdivenleriydi. Kadına şiddette sıfır tolerans diyenlerin, polislerine saldırı emri vermekten imtina etmediği, kadınların eşleri tarafından yine öldürüldüğü bu 8 Martta, çok önemli bir fark vardı. Kadınlar AKP’ye karşı öfkeli ve örgütlü meydanları doldurarak, “AKP defol, Kadınlar kurtulsun” dedi.

İl il gerçekleşen eylemlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

 

İzmir'de kadınlar AKP'yi durduracak

 

İzmir'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İzmir Kadın Platformu saat 13.30’da Konak YKM önünde toplanıp, miting alanı olan Alsancak Gündoğdu Meydanı'na yürüdüler. Alanda basın açıklamasının ardından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Haberin tamamı için tıklayınız.

 

Bursalı kadınlar 8 Mart'ta sokaklardaydı

8 Mart Dünya Kadınlar gününde Bursa Kadın Platformu'nun çağrısıyla düzenlenen yürüyüşte yüzlerce kadın bir araya geldi. Birçok siyasi parti, demokratik kitle örgütü ve kadın örgütlerinin bir araya geldiği eylemde, kadın cinayetlerine, AKP'nin kadın düşmanı politikalarına ve erkek egemen zihniyete karşı yüründü.

Haberin tamamı için tıklayınız.

 

Ankara'da 8 Mart coşkuyla kutlandı

Bugün saat 13.00'da Kurtuluş Parkı'nda bir araya gelen kadınlar 8 Mart'ta kitlesel bir miting gerçekleştirdi. Mitinge 2010 yılında öldürülen kadın kardeşimiz Sevgi Aslan’ın ablası Hatice Aslan da katıldı.

Haberin tamamı için tıklayınız.

 

Yaşamak için rüşvet mi gerek?

Mersin'de Kadın Platformu'nun düzenlemiş olduğu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı için kadınlar saat 13.00’da Taş bina önünde toplanarak kortej kurdular.

Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu üyesi kadınlar ise öldürülen kadınların resimleri taşıdılar ve "AKP'den hesabı kadınlar soracak" sloganları attılar.

Haberin tamamı için tıklayınız.

 

Manisa AKP'yi susturmak için sokakta

 

Manisa'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kadınlar Manisa Valilik önünde toplanarak, Ulupark'a yürüdüler. Yürüyüş boyunca sloganlar hiç susmadı. Ulupark'ta basın açıklaması okundu, kadın örgütü temsilcileri konuşmalar yaptı.

Haberin tamamı için tıklayınız.