Platform, kadın mücadelesini anlattı
10.3.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 8 Mart öncesi gerçekleştirdiği panellerle, pek çok ilde kadın cinayeti gerçeklerini ve mücadelesini anlattı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu mücadeleyi, kadın cinayetlerini durdurmak için yapılması gerekenleri, pek çok ilde bir araya geldiği kadınlara anlattı. Kadın cinayetleri ile ilgili gerçekleri anlatan Platform, kadınları mücadeleye çağırdı.

Platformun mücadelesi Toronto'da

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Toronto Üniversitesi @ScienceforPeace desteğiyle gerçekleştirdiği panelle mücadelesini tüm dünya ile paylaştı.

Toronto’da 9 Mart günü, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Toronto Üniversitesinde, Hintli aktivitesi Poonam Kathuria, Toronto Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aysan Sever, Harvard Üniversite’sinden Dilan Batgi, Ryerson Üniversitesi’nden İdil Atal ile birlikte kadın cinayetlerine dikkat çekti.

Haberin devamı için tıklayınız.

Platform Eskişehir'de TKMM'YE konuk oldu

Eskişehir'de TKMM'nin düzenlediği "Önyargılılar Giremez" adlı 8 Mart konulu forum gerçekleştirildi. Forumda bugünün gündemi olan kadınlar konuşuldu. Foruma konuşmacı olarak katılanlar arasında Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adına Mehtap Alçı konuk oldu.

Haberin devamı için tıklayınız.

Antalya'da Platform anlatıldı

Antalya'da düzenlenen 8 Mart paneline Şöhret Baltaş ve Kadın Cinayetlerine Durduracağız Platformu adına Gülden Önal konuşmacı olarak katıldı. Önal, mücadeleleri ile dava süreçlerinde belirleyen olduklarının altını çizerek, ailelerin dayanışmasının ve Platform ile birlikte mücadelelerini birleştirmelerinin önemine değindi.

Haberin devamı için tıklayınız.

Platform, Osmangazi'de 8 Mart konferansında konuştu

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Eskişehir Tıp Öğrenci Kolu'nun düzenlediği etkinlikte, ESOGÜ Psikiyatri Anabilim Dalı’ndan emekli ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi Prof. Dr. Gülten Seber ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Dr. Gülsüm Kav konuşmacı oldular.

Haberin devamı için tıklayınız.

Uludağ'da TÖK'ün düzenlediği panelde 9 Mart'a çağrı

Bursa Uludağ Üniversitesi'nde Tıp Öğrenci Kolu (TÖK), "Kadına Yönelik Şiddet ve Kadın Cinayetleri" paneli düzenledi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Bursa Temsilcisi ve aynı zamanda TIP öğrencisi Elif Karan'ın da panelist olarak katıldığı toplantıda 9 Mart'ta Kadıköy'de yapılacak olan mitinge çağrı yapıldı.

Haberin devamı için tıklayınız.