Fethiye'de insanlık suçu
10.3.2014
Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde Bayram Ergen adlı katil eşi Birgül Ergen'i pompalı tüfekle, 7 aylık kızı Elif Beyza'yı ayaklarıyla ezerek öldürdü. Cinayetleri, kayınvalide ve kayınpederinin kendisine hakaret ettiği için işlediğini söyleyen Bayram Ergen, "Kızınız öldü, üzgün müsünüz?" sorusuna, "Değilim" diye yanıt verdi.

 Fethiye’de sezonluk turizm işçisi olarak çalışan 42 yaşındaki Bayram Ergen, dün saat 13.30 sıralarında bilinmeyen bir nedenle Çatalararık Mahallesi’ndeki evinde eşi 35 yaşındaki Birgül Ergen ile tartışma sonucu pompalı tüfekle tek el ateş ettiği eşini göğsünden vurarak öldürdü. Ergen daha sonra 12 yıl sonra sahip olduğu tek çocuğu henüz 7 aylık Elif Beyza’yı ayakları ile ezdikten sonra evden ayrıldı. 

Bebeğini de ezerek öldürdü

Ağır yaralanan Elif Beyza, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Fethiye Devlet Hastanesi’ne getirildi. Buradaki müdahaleye rağmen Elif Beyza kurtarılmadı. 

Polis merkezine giderek teslim olan Bayram Ergen, Fethiye Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ndeki sorgusunun ardından bugün adliyeye sevk edildi. 

Ama pişman değil

Emniyet müdürlüğü çıkışı sırasında gazetecilerin "Cinayetleri neden işlediniz?" sorusu üzerine Bayram Ergen, "Kayınvalidem ve kayınpederimden hakaret işittim. Olaylar bu yüzden yaşandı" dedi. Basın mensuplarının, "Çocuğunuz da hastane yaşamını yitirdi, üzgün müsünüz" demesi üzerine Ergen, "Değilim" diye yanıt verdi.


  • YAZAR
  • Editor