Anadolu Üniversitesi'nde toplanıyoruz
17.3.2014
Kadın düşmanı politikalarını sürdüren Akp'ye karşı yaşam hakkı mücadelemizi üniversitelerde de sürdürüyoruz.

Elazığ'da Ayten kardeşimiz boşanmak isterken, Çağlayan'da Hanime kardeşimiz eski kocasının azmettirmesiyle oğlu tarafından Adliye önlerinde öldürüldü. Akp, şiddeti kader saymayıp boşanmak isteyen kadınları korumak yerine "20 bin boşanmayı engelleyeceğiz" dedikçe, kadın katillerine ağır ceza yasasını geçirmeyip, rüşvetçileri ve hırsızları koruyan yasaları tek gecede geçirdikçe Adliyelerde öldürülen kadın kardeşlerimizin hesabını soruyoruz. 

 

Akp "çoçuk yaşta evlilikler masumune" dedikçe Kader kardeşimiz gibi 14 yaşında öldürülen kardeşlerimizin hesabını soruyoruz. Akp kadın düşmanı politikalarında sınır tanımayıp "evlenen üniversitelilere burs veriyoruz" dedikçe üniversite okurken öldürülen kadın kardeşlerimizin hesabını soruyoruz. Özge Gündoğan kardeşimiz eski erkek arkadaşı tarafından otobüste kurşunlanarak öldürüldü. Özge kardeşimiz aldığı tehdit karşısında koruma almak için gittiği Emniyette koruma yerine "Bu Sana Ders Olsun" cevabını aldı. 

 

Özge'yi korumayan, "Bu sana ders olsun" diyen Akp'nin polisine, Akp'nin bakanına, Akp'ye dersi biz vereceğiz ! Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak 21 Mart Cuma günü Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfi-3'de saat 15:00'da toplanıyoruz. Akp'nin kadın düşmanlığına karşı başta yaşam hakkımız için mücadelemizi konuşmak ve planlamak için bütün kadınları çağırıyoruz.