Platform mücadelesi Toronto'da
17.3.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Toronto Üniversitesi @ScienceforPeace desteğiyle gerçekleştirdiği panelle mücadelesini tüm dünya ile paylaştı.

Toronto’da 9 Mart günü, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Toronto Üniversitesinde, Hintli aktivitesi Poonam Kathuria, Toronto Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aysan Sever, Harvard Üniversite’sinden Dilan Batgi, Ryerson Üniversitesi’nden İdil Atal ile birlikte kadın cinayetlerine dikkat çekti.

Hintli aktivist Poonam Kathuria kadın cinayetinin küresel boyutlarından, sivil toplum hareketinin öneminden bahsetti. Toronto Üniversite’sinden Prof. Aysan Sever bizleri kadın cinayetleriyle yüzleşmeye çağırdı.  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun Kanada'daki panelinde Harvard Üniversitesi'nden Dilan Batgi devlet ihlali ve uygulanmayan yasaların harcadığı hayatları anlattı. Ryerson Üniversitesi’nden İdil Atak ise Türkiye'deki kadına karşı şiddet problemini hukuk penceresinden açıkladı.
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Kanadalı üyeleri bu yıl ilk kez gerçekleştirdikleri yürüyüş ve panelle platformun mücadelesini dünyaya taşıyor.