Konya ve Antalya'da kadın cinayetleri
24.3.2014
Bugün (24 Mart) Konya ve Antalya'da iki kadın cinayeti meydana geldi. Konya Ereğli'de 45 yaşındaki Zehra Tezcan bıçaklanarak öldürüldü. Antalya'da ise 33 yaşındaki Züleyha Kurt ayrılmak istediği eski erkek arkadaşı tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü.
Konya'da şüpheli ölüm

Konya’nın Ereğli ilçesinde 3 çocuk annesi 45 yaşındaki Zehra Tezcan, evinde sırtından ve karnından bıçaklanıp, boğazı kesilmiş halde bulundu.

Evde ölü bulundu
 
Olay, Aydınlar Mahallesi Altınpınar Sokak’taki müstakil evde meydana geldi. Saat 16.00 sıralarında süt almak için eve gelen Tezcan ailesinin bir yakını, seslenip kimsenin dışarı çıkmaması üzerine içeri girdiğinde Zehra Tezcan’ı kanlar içinde yerde buldu. Ardından 112 acil servisi aradı. Olay yerine gelen sağlık görevlileri karnından ve sırtından bıçaklanıp, boğazı kesilmiş olan Tezcan’ın, öldüğünü saptadı. Şüpheli bir şekilde ölen Tezcan’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Ereğli Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Çalışmalar sürüyor

Zehra Tezcan’ın kamyon şoförü olan eşi Hakkı Tezcan’ın, iş dolayısıyla oğluyla birlikte il dışında olduğu, kızlarından birinin Sakarya’da, diğerinin de Erzurum’da üniversitede okuduğu öğrenildi. Tezcan ailesinin evine 6 ay önce hırsız girdiği ve yaklaşık 4 bin lirayı çaldığı belirtildi. Polis, Zehra Tezcan’ı öldüren katillerin bulunması için çalışmalarını sürdürüyor.
 
Antalya'da kadın cinayeti

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde ayrılmak istediği erkek arkadaşı 29 yaşındaki Muhammet Arıkan tarafından av tüfeğiyle vurulan 33 yaşındaki Züleyha Kurt, 35 gün sonra yaşamını yitirdi.
 
Katil tutuklandı

15 Şubat 2014 gecesi ayrılmak istediği erkek arkadaşı Muhammet Arıkan’ın açtığı ateşle vurulan Züleyha Kurt, ambulansla Özel Anadolu Hastanesi’ne götürüldü. Olaydan sonra gözaltına alınan Arıkan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 
Genç kadın yaşam mücadelesini kaybetti

Hastanenin yoğun bakım ünitesinde 35 gündür tedavi gören Züleyha Kurt, dün gece hayatını kaybetti.