Genç kadınlar Uludağ Üniversitesi'nde buluşuyor!
2.4.2014
Mücadelenin bir parçası da sen ol kadın cinayetlerini birlikte durduralım.
Gezide en önde barikatlara siper olan kadınlar, korumayan polisten, korumayan devletten, göz ardı eden rektörlükten hesap sormak için toplanıyor.  Kadın kardeşlerimiz öldürülmesin diye Uludağ üniversitesinde buluşuyoruz.
 
 
Rektör Kamil Dilek bize verdiği sözleri yerine getirmelidir.  Okulun ışıklandırılmasıyla kadın öğrencilere daha güvenli bir kampüs yaşamı sağlamalıdır. Kadınlara pozitif ayrımcılığı savunmalıdır. , korunma yasasının dikkate alınıp düzgün uygulanmasını sağlamalı başka semaları kaybetmemek için gereken neyse yapmalıdır. Öldürülen kadın kardeşlerimizin acısını paylaşıp göz ardı etmemeli bu olaylardan ders çıkartıp kampüsü daha güvenli bir yer haline getirmelidir. Sema kardeşimizi 3 yıl önce Uludağ üniversitesinde, Özge kardeşimizi 1 ay önce İstanbul üniversitesinde, korunmadıkları için kaybettik.
 
 
Semalardan Özgelere genç kadın kardeşlerimiz öldürülürken kadın cinayetlerini durdurmak için bütün kadınları mücadeleye çağırıyoruz. Mücadelenin bir parçası da sen ol kadın cinayetlerini birlikte durduralım.
 
Tarih: 4 Nisan (Cuma)
Saat: 12.30
Yer: Uludağ Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kantini (Han Kafe)