Korunmadı ve öldürüldü
6.4.2014
23 yaşındaki Asiye Ülkü Korkmaz daha önce 15 kere eşinden şiddet gördüğüne ilişkin polise başvurmasına rağmen Kayseride şiddet gördüğü eşi Mehmet Alper Korkmaz tarafından 19 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Üç çocuk annesi eşi Asiye Ülkü Korkmaz’ı bıçaklayarak öldürdükten 4 saat sonra 1.47 promil alkollü olarak yakalanan Mehmet Alper Korkmaz ifadesinde eşinin kendisini aldattığını ileri sürerken, cinayet sebebi olarak "sürekli polise şikayet ediyordu" dedi. Sorgusu tamamlanan Mehmet Alper Korkmaz, ifadesinde olay anında eşi Asiye Ülkü ve çocuklarıyla birlikte yemek yediklerini, eşinin kendisine 'Bu lokmalar boğazımdan geçmiyor. Seni aldatıyorum' dediğini öne sürerek, “Daha sonra mutfaktaki bıçağı alarak eşimi bıçakladım. Alkol kullandığım için ve şiddetli geçimsizlik nedeniyle beni sürekli polise şikayet ediyordu” dedi.

Çiftin oturdukları eve yaklaşık 1 ay önce İstanbul'dan taşındıkları, Asiye Ülkü Korkmaz'ın Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne şiddet gördüğü için 14 kez başvurduğu ve tedbir kararı bulunduğu, Kayseri’de ise Organize Sanayi Polis Merkezi Amirliği’ne bir kez şiddet şikayeti yaptığı öğrenildi. Çiftin ailelerinin tavsiyesi üzerine aralarının düzelmesi için Kayseri’ye geldikleri, Asiye Ülkü Korkmaz’ın anne ve babasının oturduğu eve yakın bir apartmana taşındıkları bildirildi. Sorgusu tamamlanan Mehmet Alper Korkmaz, sağlık kontrolünün ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi.