Kadınlar koruma hakkı için eyleme çıkıyor
8.4.2014
Son dönemlerde artan kadın cinayetleri, özellikle koruma altındaki ya da koruma talep etmiş kadınların dahi öldürülmesiyle başka bir boyuta taşındı. Kadınların yaşaması için koruma kanununa dikkat çeken Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, hazırladığı bir videoyla koruma altındaki kadınlardan aldığı röportajları yayımladı.
Koruma talebi yerine getirilmeyen kadınlar, koruma talebi yerine getirilmiş ancak korunmamış kadınlar, korunduğu halde öldürülen kadınlar hatta adliye içerisinde yanında koruma memuruyla öldürülebilen kadınlar. Tüm bunlar etkin ve gerçek bir korumanın kadınların yaşam hakkı için ne kadar önemli olduğunu anlatıyor.
 
Kadınlar korunmadıkları için öldürüldüğünü belirten Platform, koruma kanununun yazıda kalmaması gerektiğini, gerçek bir şekilde uygulanması gerektiğini söylüyor. Ayrıca Platform, koruma kanununun önemini koruma altındaki kadınlara sorarak, çarpıcı bir video hazırladı.
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu koruma kanunu uygulatmak için eyleme çıkıyor. Platformun il il eylem takvimi şöyle;
 
İstanbul
11 Nisan Cuma
19:30
Galatasaray Meydanı
 
Ankara
12 Nisan Cumartesi
17:00
Güvenpark
 
Eskişehir
12 Nisan Cumartesi
19:00
Kanatlı AVM
 
Bursa
12 Nisan Cumartesi
15:00
Heykel
 

  • YAZAR
  • Editor