Eskişehir'de bir kadın sokak ortasında öldürüldü
23.4.2014
Eskişehir'de kuaförlük yapan 42 yaşındaki kuaför Nuray Yıldız 2 ay önce terkettiği eski erkek arkadaşı tarafından sokak ortasından av tüfeği ile vuruldu. Ağır yaralanan Yıldız, 112 kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Yıldız'ın ayrıca Kuaförler Odası'nın düzenlediği 'Kadına yönelik şiddete dur' adlı projede yer aldığı öğrenildi.

Eskişehir’de dün akşam saatlerinde Vişnelik Mahallesi Menekşe Sokak’ta 42 yaşındaki Nuray Yıldız eski erkek arkadaşı tarafından sokak ortasında av tüfeği ile vuruldu. Özcan İpek isimli kişi, 1.5 yıl birlikte olduktan sonra, 2 ay önce kendisini terk eden Nuray Yıldız’ın çalıştığı kuaföre gitti. İpek, konuşmak için Yıldız’ı dışarı çağırdı. Özcan İpek, eşinden boşanan 2 çocuk annesi Nuray Yıldız’a işyerinden çıktığında av tüfeğiyle ateş etti. Ağır yaralanan Yıldız, 112 ambulansıyla kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi’nde kurtarılamayarak öldü.Katil cinayetin ardından intihar etti


Kuaför Nuray Yıldız’ı vurduktan sonra kiralık otomobiliyle kaçan Özcan İpek, Akarbaşı Mahallesi Tevfik Türkmen Sokak’taki evinin banyosunda aynı tüfeği kendi başına ateşleyerek intihar etti. Öldürülen kadının ölümü, yakınlarını yasa boğdu.


Nakil için Antalya'ya gideceklerdi


Kuaför Nuray Yıldız’ın, hasta olan babası Ali İhsan Sırlı’ya nakil için karaciğerinden parça vermeye hazırlandığı öğrenildi. Yakınları, "Nuray’ın babası hem karaciğerinden hem de kalbinden hasta. Bir süre önce kalp ameliyatı oldu. Karaciğer nakli de gerekiyordu. Nuray’ın dokusu babasıyla uyum sağladı. Nuray önümüzdeki aylarda karaciğer nakli için babasıyla birlikte Antalya’ya gidecekti" dedi.


Kadına şiddete dur projesinde yer alıyordu


Eskişehir Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara da Nuray Yıldız’ın ölümünden büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Oda tarafından düzenledikleri ’Kadına Yönelik Şiddete Dur’ adlı projede Nuray Yıldız’ın aktif olarak yer aldığını anlatan Fethi Özkara şöyle konuştu: "Gerçekten bugün acımız büyük. Camiamız adına, meslektaşlarımız adına çok değerli bir kardeşimizi kaybettik. Neticede kendisi çok güzel bir sanatkardı. Ailesine, evlatlarına, işine bağlı ve bizim meslek odamızın değerli üstatlarından, her zaman bizim yanımızda olan, çocuk esirgemelerde, huzurevlerinde, sosyal çalışmalarımızda, etkinliklerimizde, engelli insanlarımızda her z aman her türlü çalışmalarımızda hep yanımızda olan bir kardeşimizdi. İnanın, babası rahatsız, kalp ameliyatı geçirdi, onun için çaba sarf ediyordu ve karaciğer nakli vardı. Karaciğerinden verip o nakli gerçekleştireceklerdi. Ama maalesef bunu yaşayamadı. Kadına şiddet ile ilgili yaptığımız çalışmalarda da yanımızdaydı. Orada mücadelemizi verdi. Hep beraber kadına şiddete mani olmaya çalışmak, bütün kadınlarımız için harekete geçen bir insanın bunun başına gelmesi bizim daha çok yüreğimizi parçaladı."


’Kadına Yönelik Şiddete Dur’ projesinin sponsorluğunu yapan firmanın sahibi Oğuz Kılıç da "Nuray ölmeseydi bu projede bizimle çalışmaya devam edecekti. Ölümü bizi gerçekten çok üzdü" dedi.