Ayşe Bulut davasında erteleme
21.5.2014
Pompalı tüfekle vurularak öldürülen Ayşe Bulut'un davası bugün görüldü. Uşak 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşması saat 10.30'da başladı. Dava 10 Temmuz günü saat 10.00'a ertelendi. Davanın ardından basın açıklaması yapan Ayşe Bulut'un abisi Harun Bulut ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Soma'ya selam gönderdi.

Dava 10 Temmuz’a ertelendi

22 Aralık günü Ayşe Bulut’un pompalı tüfekle vurularak öldürülmesi ve annesi Döne Bulut’un yaralanması üzerine görülen davanın ikinci duruşması bugün saat 10.30’da görüldü. Sanık Mehmet Sezer’in tutuklu yargılandığı dava 10 Temmuz’a ertelendi.

Davanın ayrıntılarını Bulut ailesinin avukatıyla değerlendirdik

Yarın’a konuşan müşteki Bulut ailesinin avukatı Emin Çelik davanın iyi yönde ilerlediğini belirterek cezanın kesinleşmesi için sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi ve anne Döne Bulut’un organ kaybı olup olmadığının tespit edilmesi gerektiğini söyledi. Cinayette tasarlama olup olmadığının ispatı için de tanıkların dinlenmesi gerektiğini belirten Avukat Çelik, “İddianamede her ne kadar cinayetin tasarlanması için yeterli süre geçmediği yazsa da sanığın reddedilmesinin üzerinden iki gün geçtiği ortaya çıkmıştır. 2 gün de tasarlama için gayet yeterli bir süredir. Bu anlamda mahkemenin bunu tasarlama kapsamına sokacağını düşünüyorum.”

Ayşe Bulut’un ailesinden Soma’ya selam

Yaklaşık yarım saat süren davanın ardından saat 12.30’da Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından düzenlenen bir basın açıklaması yapıldı. Basına konuşma yapan abi Harun Bulut, katillerin en ağır cezaları almaları için ne gerekirse yapacaklarını söyledi. “Buradan Soma’da hayatını kaybeden kardeşlerimize başsağlığı diliyorum. Onların acısını bizler de yaşıyoruz” diyerek Soma’da ölen işçi kardeşlerimize selam gönderdi.