Hürrem Ve Şule İçin Geciken Adalet
23.5.2014
Antalya' nın Manavgat ilçesinde geçtiğimiz yılın Nisan ayında Şule Seçil Tengir ve Hürrem Babaoğlu , Mutlu Polat tarafından pompalı tüfek ile öldürülmüştü. Haklarındaki davanın onuncu duruşması 22 Mayıs Perşembe günü (dün) Manavgat Adliyesi' nde görüldü.

Onuncu duruşmanın gerçekleştirildiği bugün de dava,delillerin ayrıntılı incelenmesi ve katilin avukatı tarafından üçüncüsü istenen adli tıp raporunun beklenmesi  gerekçesiyle ertelendi.

Beraat değil ağırlaştırılmış müebbet istiyoruz
 
Önceki iki duruşmada da katilin akli dengesinin yerinde olduğunu teyit eden raporlar mevcuttur.Buna rağmen katilin avukatı ısrarla müvekkilinin akıl sağlığının bozuk olduğunu savunmaktadır.Davanın bugün ki seyrinde yeni bir adli tıp raporuyla birlikte katil Mutlu Polat'ın beraati avukatı tarafından istendi.
 
Kaybettikleri kızlarının acılarını ilk günkü tazeliğinde yaşayan Şule ve Hürrem  kardeşlerimizin aileleri bu talebe itirazda bulunmuş, katilin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanmasını bir kere daha talep etmişlerdir.
 
Dikkat çeken bir başka konu ise gizli şahitlerin cinayet hakkındaki asılsız beyanlarıdır.Ayrıca avukatın ''tahrik indirimi'', ''iyi hal'' gibi içi boş, samimiyetsiz kavramlarla katilin bünyesinde suçu hafifletici siperler oluşturma çabası insanlık dışı bir tutumdur.
        
Koruma kanunundan bir haber Akp
 
İktidar, kaderci perdeler ardına saklanıp, görmezden gelme politikalarına ara vermeli ve öncelikle koruma kanununun sıkı sıkıya uygulanmasını sağlamalıdır.Müebbet hapis cezasının yasalarla sabitlenmesi, her gün katlanarak artan kadın cinayetlerine ''dur'' diyebilmenin ön koşulu haline gelmiştir.
       
11 Eylül 2014 tarihine ertelenen davada bizler de Hürrem için, Şule için, yarım kalan adalet için ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz.