Platform Burcu Çapar'ın ailesinin yanında
28.5.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Manisa'da kocası Semih Çapar tarafından dövülerek öldürülen Burcu Akyol Çapar'ın ailesini ziyaret etti.

11 Mayıs 2014 günü, Manisa Kalemli Köyü’ndeki düğünden Manisa Merkez Barboros Mahallesi’ndeki evlerine dönerken, Semih Çapar kullandığı arabayı ana yoldan tali yola çıkarıp durdurarak, 4 yaşındaki kızlarının gözleri önünde 22 yaşındaki eşi Burcu Çapar’ı öldüresiye dövdü. Daha sonra Burcu Çapar’ı hastaneye getiren Semih Çapar hastanede “Kaza yaptık” dedi. Burcu’nun Manisa Köprübaşı İlçesi Borlu Mahallesi’ndeki ailesine haber verildi. Ancak Burcu Çapar’ın kızının dedesine “Babam annemi dövdü, öldürdü” demesi üzerine baba savcılığa şikayetçi oldu. Aynı zamanda 8 aylık hamile olan Burcu Çapar, hastanede 16 gün boyunca verdiği yaşam savaşının ardından 26 Mayıs 2014 günü hayatını kaybetti.Platform Burcu'ya sahip çıktı
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu bugün Burcu Çapar’ın ailesinin Manisa’nın Köprübaşı İlçesi’nde bulunan evine giderek taziye ziyaretinde bulundu. Platform üyeleri, Semih Çapar en ağır cezayı alana kadar mücadele edeceklerini ve ailenin yanında olacaklarını belirtti. Anne Fatma ve baba Süleyman Akyol ile dede Platform’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun yanlarında olmasından memnuniyetlerini dile getiren aile, katilin en ağır cezayı alması için birlikte mücadele edeceklerini söyledi.