Kadınlar için A'dan Z'ye tedbir için eyleme
2.6.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Meclis'te 4 Mayıs'ta görüşülecek olan yeni yargı paketinde kadın cinayetlerinde ağırlaştırılmış müebbetin yasalaşması için tüm kadınları eyleme çağırıyor.

 

Yargı paketi Meclis’te konuşulacak, kadınlar da Meclis’te olacak

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun Meclis'e yaptığı kadın cinayetlerinde ağırlaştırılmış müebbetin yasalaşması için ek madde önerisini yargı paketine alacağına söz veren AKP sözünü tutmuyor. 4 Haziran Çarşamba günü Meclis’te ilgili yasanın görüşüleceğini öğenen Ankara’ya yola çıkıyor.

 

 

İşte Kadın Cinayetlerini Durdurcağız Platformu’nun hazırladığı çağrı metni:

 

Kadınlar için A’dan Z’ye Tedbir İstiyoruz

 

4 Haziran çarşamba günü mecliste görüşülecek yeni yargı paketinde, AKP hükümetinin kadın düşmanı, yobaz politikaları yine devrede. Sanıklara indirim yolu açan, ucu açık ve muğlak "fiilin ani bir hareketle işlenmesi" gibi kavramlar da yasanın içerisinde yer alıyor. 

 

Yeni yargı paketini gündemine alacak meclise son uyarımızdır!

 

Yasa “yaşam” demek. Soma’da yüzlerce kardeşimiz toplumun taleplerine kulaklarını kapattığın için öldü. Bundan hiç ders çıkarmamış olacaksın ki, onlarca itirazımıza, görüşmemize rağmen, yine bildiğini okumaya devam ediyorsun. Daha fazla kadın kardeşimizin çıkarmadığın yasalar, uygulamadığın yönetmelikler yüzünden ölmesine tahammülümüz kalmadı.

 

Kadın Cinayetlerini Durdurmak için A’dan Z’ye tüm önlemlerin alınması gerektiğini bir kez daha haykırmak üzere 3 Haziran Salı Salı günü meydanlara çıkıyoruz.

 

Yeni yargı paketi kadınların taleplerini çıkarılamaz demek için Çarşamba günü, yasanın mecliste tartışılacağı gün meclise gidiyoruz. Ankara’da 4 Haziran Çarşamba 16:00’da TBMM Dikmen Kapısı önündeyiz. Bulunduğumuz illerde 3 Haziran Salı günü ise Meclis’i uyaracağız.

 

İstanbul

19.30 | Şişli Cevahir AVM önü

 

İzmir

18.00 | Konak YKM önü

 

Manisa

18.30 | Manolya Meydanı

 

Bursa

19.30 | Heykel

 

Eskişehir

19:00 | Adalar Migros önü