İki kadın cinayeti engellendi
4.6.2014
Tekirdağ Çorlu'da, Z.Y, 27 yaşındaki eşi M.Y'yi öldürmek üzereyken engellendi. Hatay'ın Samandağ İlçesi'nde 35 yaşındaki İbrahim D., eşi 27 yaşındaki Yıldız D.'yi önce döner bıçağıyla yaraladı, ardından üzerine tiner dökerek yakmaya çalışırken engellendi.

Tekirdağ Çorlu'da, Z.Y, 27 yaşındaki eşi M.Y'yi darp ettikten sonra yanındaki tabancayla boşanmak isteyen eşini öldürmek istedi. Vatandaşların çağrısı üzerine gelen polisler, cinayete yeltenen adamın elindeki silahı alarak kadın cinayetini engelledi.

 

Reşadiye Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi’nde halkın durumu emniyete bildirmesinin ardından polisler Z.Y’yi ikna etmeye çalıştı. Z.Y, polisin uyarısını dikkate almayarak eşini öldürmekte kararlı olduğunu söyledi.

 

Polis, eşini öldürmek isteyen şahsın bir anlık dalgınlığından faydalanarak zanlının elindeki tabancayı aldı. Kelepçe takılarak yakalanmak istenen şüpheli, takviye ekiplerin yardımıyla yere yatırılarak gözaltına alınabildi.
 
 
Halk kadına sahip çıktı
 
 
Vatandaşların tepki göstererek saldırmak istediği Z.Y, önce Çorlu Devlet Hastanesine daha sonra ise Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
 
 
Boşanmak istediği için öldürülmeye çalışıldı
 
 
Olay sonrasında bölgeden ayrılan M.Y’nin daha sonra ifade verdiği ve eşinden şikayetçi olduğu bildirildi. Z.Y. ve M.Y’nin 9 yıllık evli oldukları ancak bir yıldır M.Y’nin boşanma kararı aldığı öğrenildi.
 
 
Hatay'ın Samandağ İlçesi'nde 35 yaşındaki İbrahim D., eşi 27 yaşındaki Yıldız D.'yi önce döner bıçağıyla yaraladı, ardından üzerine tiner dökerek yakmaya çalıştı.
 
 

Atatürk Mahallesi'nde bulunan Samandağ Devlet Hastanesi acil servis önünde İbrahim D., eşi Yıldız D.’ye saldırdı. Yakında bulunan bir dönerciden döner bıçağı alan İbrahim D., eşini defalarca bıçakladı. İbrahim D., daha sonra yanında getirdiği tineri eşinin üzerine dökerek yakmaya çalıştı. İbrahim D.'nin. çakmağı tinerden ıslanıp alev almayınca gürültü üzerine dışarı çıkan hastane polisi tarafından etkisiz hale getirildi.

 

 
Gözaltına alınan İbrahim D., Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Ağır yaralanan Yıldız D. Samandağ Devlet Hastanesindeki ilk tedavisinin ardından Antakya'ya sevk edildi.