Sancaktepe'de kadın cinayeti
13.6.2014
Sancaktepe'de bir kadın cinayeti işlendi. Silahla başından vurulan kadının cenazesini okula karne almaya giden öğrenciler ve velileri farketti. Zeynep E'den 15 gün önce boşanmak üzere olduğu eşiyle görüştükten sonra bir daha kendisinden haber alınamadığı öğrenildi.

Sancaktepe’de bir kadın cinayeti daha işlendi. Kadın cinayeti, Atatürk Mahallesi Dumanlar Sokak'ta bulunan ağaçlık alanda meydana geldi. Öldürülen kadının cenazesini okula karnesini almaya giden çocuklar ve velileri buldu. Ağaçlık alanda bir kadın cesedi olduğunu gören vatandaşlar hemen polisi aradı. Polis ekipleri emniyet şeridi çekip bölgeyi güvenlik çemberine alarak, olay yeri inceleme ekiplerine haber verdi. Kadın cinayetine ait boş kovan ve silah araması yaptı. Yapılan incelemede öldürülen kadının 38 yaşında Zeynep E. olduğu belirlendi. Zeynep E'nin 15 gün önce, boşanma aşamasında olduğu eşi Z.E tarafından kaldığı abisinin evinden alındığı ve bir daha kendisinden haber alınamadığı öğrenildi.

Öldürülen Zeynep E’nin yakınları olay yerinde sinir krizi geçirdi. Başından vurularak öldürülen kadının cenazesi yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.