İşkence gören genç kadın: Adalet yerini bulsun
19.6.2014
İzmir'in Buca ilçesinde yaşayan Semra Ecerel 15 yıllık kocası tarafından işkence gördü. Yaşadığı işkenceyi İHA'ya anlatan genç kadın daha önce de çok defa şiddete uğradığını, polise gittiğinde ise korkutularak sessiz kalmak zorunda bırakıldığını söyledi.

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altında olan,  burnu ve yüzü kesilerek işkenceye uğrayan Semra Ecerel (27) daha önce gördüğü şiddeti şöyle anlattı. ‘’Bir kere kafama bıçak sapladı, bıçak kafamda kaldı. Sonra hastaneye giderken bıçağı kendisi çekip çıkarmış. Bacağımı kırdı, hastaneye götürmedi kendi kendine kaynadı kemiğim. Beş yerimden bıçakladı, çakmakla cinsel organımı yaktı.’’

Daha önce gördüğü işkencelerden sonra polise gittiğini ifade eden Semra Ecerel, korkutularak geri gönderildiğini söyledi.

Yüzümü ve burnumu kesti

Uğradığı işkenceyi anlatan Ecerel ‘’Kocasının, kendisini dağa götürerek önce saçlarını sonra da burnunu kestiğini anlattı. Daha sonra adamın, başında bekleyerek sigara içtiğini ve orada bulduğu bir çömleği kendisine vererek ‘’Al bunu burnuna tut daha fazla kanamasın’’ dediğini söyleyen Ecerel şunları ekledi; ‘’Burnumu buldu bezin içine kattı. Al bunu hastaneye gidince lazım olur, takarlar yerine” dedi. Dağdan inerken bir polis arabası geçtiğini, yakalanmamaları için kendisini sakladığını söyleyen Ecerel, evinin uzağında bırakılarak, kanlar içinde çömlek elinde yürüdüğünü ifade etti. Kocasının, kendisine yaptığı işkenceden sonra orada öldüreceğini ancak yalvararak engel olduğunu aktaran Semra Ecerel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bana, seni bu halde kimse almaz, ama ben kabul ederim, hastaneden çıkınca gel dedi’’

Adalet yerini bulsun istiyorum

Semra Ecerel 6 yaşında bir çocukları olduğunu ve çocuğunun karşısında da defalarca işkence gördüğünü söyleyerek, kocasının daha önce hapise çok defa girip çıktığını da belirtti. Her gün işkence görmekten artık bıktığını, boşanmak istediğini belirten Ecerel kendisine işkence yapan kişinin yakalanmasını, adaletin yerini bulmasını istediğini söyledi.


  • YAZAR
  • Editor