Aile intihar ettiğine inanmıyor
28.6.2014
Van'ın Saray İlçesi Demirgöl (İngêz) köyünde eşi ve eşinin ailesinden şiddet gördüğü belirtilen ve sabah saatlerinde evinin ahırında asılı bulunan 34 yaşındaki Hanife Yüksel'in cenazesi otopsinin ardından defnedildi. Yüksel'in yakınları intihara inanmazken, sorumlunun sürekli şiddet uygulayan eşi ve eşinin ailesi olduğuna dikkat çekti.

Van'ın Saray ilçesine bağlı Demirgöl (İngêz) köyünde sabah saatlerinde ahırın tavanına asılı halde bulunan 6 çocuk annesi Hanife Yüksel’in cenazesi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi'nde yapılan otopsinin ardından doğduğu köy olan Kapıköy’e (Heretel) götürülerek defnedildi. Eşinden ve eşinin ailesinden şiddet gördüğü belirtilen Yüksel’in cenazesi ailesi tarafından alınırken, ağabey Musa Gözüpek, kardeşinin sürekli şiddete maruz kaldığını, 4 yıl önce eşi, kayınbabası ve kaynanası tarafından darp edildiği için psikolojisinin bozulduğunu anlattı. 

Sürekli şiddet görüyordu

Kardeşinin sebepsiz yere intihar etmediğine dikkat çeken Gözüpek, “Sürekli şiddet görüyordu. Geçenlerde yine kardeşim, eşinin ailesiyle kavga etmişti. 15 gün gelip bizim birlikte kaldı. Ben gitmesiniistemedim. Ama büyükler araya girerek eşinin evine gitmesini istedi ve aralarını düzelttiler” diye konuştu. 

İntihar ettiğine inanmıyorum

Yüksel’in amcaoğlu Kasım Gözüpek de ölümün şüpheli olduğuna dikkat çekerek, “Hanife’nin kendini öldürdüğü söylenen yere ilk gidenlerden biriyim. Ben gittiğimde asker ve savcı işlem yapıyordu. Kendisini astığını söyledikleri yer çok alçaktı. Ve dik durup kendini asması imkansızdı. Saçları açık, boynunda herhangi bir ip yoktu. Etrafta da kendini asabileceği bir şey görmedim. Ben intihar ettiğine inanmıyorum. Kaldı ki intihar etmiş olsa da bunun sorumlusu eşi ve yakınlarıdır” dedi.  (DİHA)  • YAZAR
  • Editor