Adana'da Kadın Cinayeti
3.7.2014
Adana'da 2 ay önce kocasının 2. kattan atıp yaralaması nedeniyle koruma isteyen 34 yaşındaki Dilek Balsak kocası tarafından av tüfeği ile vuruldu.

Adana'da 2 ay önce kocasının 2. kattan atıp yaralaması nedeniyle koruma isteyen 34 yaşındaki Dilek Balsak, bu isteğini eşinin tehdidi ile iptal ettirdi. Kayıplara karışan katil zanlısı eşi 38 yaşındaki İhsan Balsak akrabalarını arayıp cinayeti itiraf etti.

 
Saat 06.30 sıralarında, İhsan Balsak yönetimindeki 01 AIC 33 plakalı otomobil, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önünde, refüjdeki ağaç ve tabelalara çarptı. Görgü tanıklarının anlattığına göre, kazanın ardından Balsak elindeki av tüfeğiyle otomobilden inip kaçarken, kazayı duyan vatandaşlar olay yerine koştu. Hastane polisinin de yanına geldiği otomobilin ön koltuğunda 2 çocuk annesi Dilek Balsak kanlar içinde bulundu. Hemen Acil Servis'e götürülen genç kadının karnından av tüfeğiyle vurulduğu anlaşıldı. Ameliyata alınan Dilek Balsak yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı.
 
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken katil zanlısı olarak aranan ve düzenli bir işi olmayan İhsan Balsak'ın suç dosyası da kabarık çıktı. Uyuşturucu suçundan 10 yıl hapis yattığı belirlenen Balsak'ın yaralama ve ruhsatsız silah taşıma gibi suçlarlardan sabıkası bulunduğu anlaşıldı. İhsan Balsak'ın 2 ay önce de eşi Dilek Balsak'ı oturdukları 2 katlı evin damından attığı, kadının hafif yaralı kurtulduğu olayla ilgili şikayetçi olduğu ve koruma talebinde bulunduğu, koruma ve panik butonu tahsis edilen genç kadının, eşinin ölüm tehditleri nedeniyle koruma kararı uygulanmadan dilekçe vererek isteğinden vazgeçtiği de ortaya çıktı. 
 
 

  • YAZAR
  • Editor