Antalya'da kadın cinayeti
22.7.2014
Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Süriyeli tarım işçisi Abdurrahman Ç., patronunun eşi 50 yaşındaki Rabia Doğan'ı boğarak cesedini evin yüklüğüne sakladığı gerekçesiyle yakalanarak gözaltına alındı.

Olay dün akşam saat 20.00 sıralarında Alanya'nın Elikesik Mahallesi'nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre evin sahibi Mustafa Doğan markete ekmek almaya gittikten sonra eve döndüğünde eşini bulamadı. O sırada bahçede çalışan işçisi Abdurrahman Ç. ise Rabia Doğan'ın nerede olduğunu bilmediğini söyledi. 

 
Mahalle sakinlerinin de yardım ettiği aramalarda Rabia Doğan'ın evden çıkmadığının belirlenmesi üzerine ikamette tekrar arama yapıldı. Evin içindeki bir dolapta Rabia Doğan'ın cansız bedeninin bulunmasının ardından paniğe kapılan şüpheli Abdurrahman Ç. kaçmak istedi ancak mahalle halkı buna izin vermedi. 
 
Olay yerine çağırılan ambulansla özel bir hastaneye götürülen Rabia Doğan'ın hayatını kaybettiği anlaşıldı ve morga kaldırıldı. Cinayet şüphelisi Abdurrahman Ç. ise mahalle halkı tarafından jandarmaya teslim edildi. Olay yerinde incelemelerde bulunan jandarma ekipleri, cinayetle ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.