Sığınma evlerindeki kadınlar oy kullansın
27.7.2014
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde şiddet gören kadınlara oy kullanma hakkı tanınmayacak. Kadınlar, şiddet gören kadınların oy hakkının da ellerinden alınmasına karşı harekete geçti. Kadın Çalışmaları Derneği'nin başlattığı imza kampanyası ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan sığınma evlerindeki kadınların, gizlilikleri bozulmadan oy kullanma imkanı tanınması talep ediliyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde şiddet gören kadınlara oy kullanma hakkı tanınmayacak. Sığınma evlerindeki kadınların herhangi bir sandığa kayıtlarının yapılmasının yerlerinin ifşa edilmesini sağlayacağı gerekçesiyle, şiddet görüp sığınma evine yerleşen kadınlar 30 Mart yerel seçimlerinde olduğu gibi yine oy kullanamayacak. Bu konuda gerekli yasal düzenlemeleri alabilecek yetkililer, çözüm için çalışmak yerine 2400 kadının oy hakkını gasp etme yolunu seçti.

 

Kadınlar, şiddet gören kadınların oy hakkının da ellerinden alınmasına karşı harekete geçti. Kadın Çalışmaları Derneği’nin başlattığı imza kampanyası ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan sığınma evlerindeki kadınların,  gizlilikleri bozulmadan oy kullanma imkanı tanınması talep ediliyor

 

Kampanya kapsamında şu ana kadar 887 imza toplandı. Kampanyaya destek olmak için buraya tıklayınız.

 

Facebook sayfaları: https://www.facebook.com/KadinDernegi?ref_type=bookmark