Kadınlar Arınç hakkında suç duyurusunda bulunacak
30.7.2014
Kadın düşmanı AKP Hükümeti'nin Sözcüsü Bülent Arınç'ın "kadın kahkaha atmayacak" açıklamasının ardından kadınlar, Arınç hakkında suç duyurusunda bulunacaklar. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur'un da katılımıyla 4 Ağustos Pazartesi günü saat 13.30'da Çağlayan Adliyesi'nde kahkaha atan kadınları hedef gösteren Bülent Arınç hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, " Kadın ise o da iffetli olacak. mahrem-namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak. Bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak, iffetini koruyacaksın” açıklamasının ardından kadınların öfkesiyle karşı karşıya kalmıştı. 

 

Halkın parasını çalmak 'iffetli', kahkaha 'iffetsiz'

 

Ayakkabı kutusuna milyon dolarları saklayanların partisi olan AKP'nin sözcülüğünü yapan Arınç, halktan para çalmayı 'iffetli' bulurken, kadınların 'kahkahalarına' kafayı taktı. Bugüne kadara kadın düşmanı politikalarıyla kadın cinayetleri gerçeğini görmezden gelen, üstünü örten Arınç ve partisi, 'kadın kahkaha atmayacak' açıklamasıyla kadınları hedef gösterdi. Arınç öte yandan "Aileler kızlarına iyi eğitim vermediği için kadın cinayetleri işleniyor" diyerek kadın cinayetlerinin sorumluluğunu kendi partisinin üzerinden, öldürülen kadınların ailelerine attı.

 

Arınç, yaptığı kadın düşmanı açıklamanın ardından kadınların öfkesiyle karşılaştı. 

 

Kadınlar Pazartesi günü suç duyurusunda bulunacak

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, kadın hareketinin 5 temel talebini açıklamıştı. Bu 5 temel talepten birincisi ise "Cumhurbaşkanı, Başbakan ve meclisteki bütün parti liderlerinin kadına yönelik şiddeti kınaması"

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Arınç'ın kahkaha atan kadınları hedef göstermesi nedeniyle, 4 Ağustos Pazartesi günü saat 13.30'da Çağlayan Adliyesi'nde Arınç hakkında suç duyurusunda bulunacak. Suç duyurusuna, CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur da katılacak.