Denetimli serbestlik ile salınan koca, eşini öldürdü
24.8.2014
Malatya'da denetimli serbestlik yasasından yararlanıp cezaevinden çıkan Cebrail Şimşek, 12 yıllık eşi Zehra Şimşek'i balık avında kullanılan zıpkının sapı ile öldürdü.

Malatya'da Zehra Şimşek adlı kadın kocası tarafından zıpkınla dövülerek öldürüldü.

 

İddiaya göre sürekli eşini döven Cebrail Şimşek, gece yarısı eve alkollü geldi. Evde karı-koca arasında 'Neden geç geldin' tartışması çıktı. Tartışma sırasında Cebrail Şimşek, balık avında kullanılan zıpkının sapı ile 29 yaşındaki eşi Zehra Şimşek’in kafasına vurdu. Genç kadın başına aldığı darbe ile bayıldı. İddiaya göre Cebrail Şimşek olaya şahit olan yaşları 4 ile 11 yaşında değişen 3 çocuğunu olayı kimseye söylememeleri için tehdit etti.

 

Cebrail Şimşek, daha sonra bayılan eşi Zehra Şimşek'i banyoya götürüp, üzerine ayılması için su döktü. Bu sırada evin büyük çocuğu kaçarak durumu babaannesine haber verdi. Eve gelen Şimşek’in yakınları banyoda elleri bağlı ve baygın halde olan genç kadını hastaneye götürdü. Başını duvara çarptığı söylenilerek hastane kaydı yaptırılan Zehra Şimşek, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

 

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, Cebrail Şimşek'i gözaltına alıp Asayiş Şube Müdürlüğü’nde götürdü. Olay yerinde yapılan araştırma sonunda evdeki ip ve olayda kullanılan zıpkın sapına el konuldu. Gözaltında tutulan Cebrail Şimşek'in daha öncede bazı suçlardan dolayı cezaevine girdiği ve son olarak denetimli serbestlik yasası ile tahliye edildiği öğrenildi. Şimşek'in dün son kez denetimli serbestlik yasası çerçevesinde karakola gidip imzasını verdiği ve cezasını tamamladığı belirtildi.