Koruma altındaki Özbek kadını yaraladı, kızını öldürdü
25.8.2014
Antalya'da 51 yaşındaki bir adam birlikte yaşadığı Özbekistan uyruklu 37 yaşındaki Nazire Aşuralevia'yı koruma altındayken bıçaklayarak yaraladı, kızı 14 yaşındaki Dila Aşuralevia'yı ise öldürdü. Sık sık tartışma yaşanması üzerine Aşuralevia'nın polis merkezine giderek koruma talep etmesi üzerine Ayhan A. hakkında evden uzaklaştırma kararı çıktmıştı.

Katil zanlısı Ayhan Aslan'ın uzaklaştırma aldığı evde işlenen cinayet saat 08.30 sıralarında Memurevleri Mahallesi'nde meydana geldi. İlk eşinden ayrıldıktan sonra kızı Dila ile yaşayan Nazire Aşuralevia, bir süre önce elektrikçi Ayhan Aslan ile tanıştı.

 

Hem kadını hem de kızını bıçakladı
 
Bir süre birlikte yaşayan ikili arasında bugün sabah saatlerinde tartışma çıkması üzerine Ayhan A., Nazire Aşuralevia ile kızını bıçakladı. Ağır yaralanan Dila Aşuralevia olay yerinde hayatını kaybederken, anne ise ambulansla götürüldüğü Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı.
 
Namık Kemal İlköğretim Okulu son sınıf öğrencisi Dila Aşuralevia’nın cesedi, incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.
 
Teslim oldu
 
Zanlı Ayhan A.'nın cinayetin ardından suç aleti bıçakla Bahçeli Polis Merkezi'ne gelerek teslim olduğu ve cinayeti itiraf ettiği bildirildi. Zanlının, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine gönderildiği belirtildi.
Kadın koruma talep etmişti
 
Turizmci Nazire Aşuralevia’nın, Ayhan A.’dan olduğu belirtilen 3 yaşındaki kızının da cinayet anında evde olduğu kaydedildi. İkili arasında sık sık tartışma yaşanması üzerine Aşuralevia’nın polis merkezine giderek koruma talep etmesi üzerine Ayhan A. hakkında evden uzaklaştırma kararı çıktığı belirlendi.