Yangın değil, kadın cinayeti
30.8.2014
İzmir'in Buca ilçesinde, evde çıkan yangın sonucu cesedi bulunan Sevim Anarat'ı öldürmekten aranan Rıdvan Özdemir yakalandı.

Çamlıpınar Mahallesi 254/21 sokakta bulunan evde belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Dumanları gören mahalleli durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü.

 

Soğutma çalışmasının ardından kadın cesedi bulundu

Soğutma çalışmasının ardından daireye giren itfaiye ekipleri, evin içinde yanmış bir kadın cesedi buldu. Polisin yaptığı araştırma sonucunda cesedin 3 ay önce eşinden ayrılan Sevim Anarat'a ait olduğu tespit edildi. 

 

Yangın değil kadın cinayetiymiş

Sevim Anarat'ın cesedi, yapılan incelemenin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Anarat'ın, yapılan otopside 15 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi.

 

Hakaret ettiği için öldürdüm

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri cinayet şüphelisi olma ihtimali üzerinde durulan komşu Rıdvan Özdemir'i(22) gözaltına aldı. Gözaltına alınan Özdemir'in, olay gecesi beraber alkol aldıkları Anarat'ı hakaret ettiği için öldürdüğünü ve izleri silmek için evi yaktığını söylediği öğrenildi.