İzmir'de kadın cinayeti
3.9.2014
İzmir'de bir yıl önce boşandığı eşine barışma teklifinde bulunan 45 yaşındaki İ.T., olumsuz yanıt alınca önce eski eşi 42 yaşındaki Zeliha Şule Demiray'ı pompalı tüfekle vurarak öldürdü.

İzmir'de bir yıl önce boşandığı eşine barışma teklifinde bulunan 45 yaşındaki İ.T., olumsuz yanıt alınca önce eski eşi 42 yaşındaki Zeliha Şule Demiray'ı pompalı tüfekle vurarak öldürdü. İ.T, daha sonra tüfeği kendi başına dayayıp intihar girişiminde bulundu.

 
Olay, bugün saat 06.00 sıralarında Bozyaka Mahallesi 3084 Sokak üzerinde meydana geldi. Aşçılık yapan üç çocuk annesi Zeliha Şule Demiray, işine gitmek için evinden çıktı. Bu sırada bir yıl önce boşandığı eski eşi İ.T, Demiray'ın önünü keserek barışma teklifinde bulundu.İ.T., 58 DA 806 plakalı otomobilinden aldığı pompalı tüfekle eski eşi Zeliha Şule Demiray'ı göğsünden vurarak yaraladı. İ.T., daha sonra başına dayadığı tüfeği ateşledi. 
 
 
Silah seslerini duyarak dışarıya çıkan mahalle sakinlerinin İhbarı üzerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından yaralılardan Zeliha Şule Demiray kaldırıldığı Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. İ.T. ise Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İ.T.'nin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.