Şule ve Hürrem'in katiline iki kere müebbet
25.9.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun takip ettiği Şule Seçil Tengir ve Hürrem Babaoğlan'ın davası bugün Antalya'da sonuçlandı. Kaitle iki kere müebbet hapis cezası verildi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun takip ettiği ,Antalya Manavgat'ta öldürülen Şule Seçil Tengir ve arkadaşı Hürrem Babaoğlan'ın davası sonuçlandı. Davada katil Mutlu Polat iki kez müebbet hapis cezası aldı.

 

Davanın başından beri indirim almaya çalıştı

 

Katil Mutlu Polat davanın başından bu yana deli rolü yaparak akli dengesinin yerinde olmadığı kanaati yaratmaya çalıştı. "Doktorlar hastanede organlarımı çaldı. Ben kimseyi öldürmedim" gibi ifadeler kullandı.

 

İstenen iki akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair raporda da cezai ehliyetinin olduğu kararı çıktı. Karar duruşmasında sonuçlanan ikinci raporun ardından Mutlu Polat "benim zaten akli degme yerinde" diyerek gerçeği itiraf etti. "Çok pişmanım" dedi.

 

Katilin avukatı ise bir yıldır devam eden davanın ancak karar duruşmasında indirim alabilmek için Şule Seçil Tengir'in Mutlu Polat'a küfür ettiğini ve Mutlu Polat'ın şuurunu kaybederek cinayeti işlediğini öne sürerek indirim almaya çalıştı.

 

Aileler: Ağırlaştırılmış müebbet istiyoruz

 

Şule Seçil Tengir'in ve Hürrem Babaoğlan'ın aileleri katile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini istediklerini söyledi. Ayrıca avukatları Şule'nin koruma altındayken öldürüldüğünü, uzaklaştırma kararını almak için üç kere başvurmak zorunda kaldıklarını ekledi.

 

İki kere müebbet

 

"Şule ile konuşmaya gitmiştim" diyerek savunma yapmaya çalışan katil yanında tesadüfen pompalı tüfek taşıdığını iddia etti. Hakim cinayetlerin tasarlanaraj yapılmadığına kanaat getirdiği için cezayı ağırlaştırılmış müebbetten, müebbet hapis cezasına düşürdü. Ancak her bir cinayet için müebbet hapis cezası vererek davayı iki kez müebbet hapis cezasıyla sonuçlandırdı.