Hatice Kaçmaz'ın ailesi: "yasa çıksın"
28.9.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak evlenme teklifini reddettiği için 15 yerinden bıçaklanarak öldürülen Hatice Kaçmaz'a sahip çıktığını söylemek için eylem yaptı.

Cezalar Caydırıcı Olsun

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Ankara temsilcisi Bahar Çakan yaptığı açıklama da ‘Cezaların caydırıcı olmaması kadın katillerinin önünü açıyor. Kadın katillerine ağır ceza verdirmek için mücadelemiz adliye önlerinde, mecliste ve meydanlarda büyüyerek devam edecektir. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı taleplerimiz karşısında sessiz kaldıkça, kadın düşmanı açıklamalarına devam ettikçe her gün ölen Haticelerin sorumlusu onlardır.’

 

Başka Haticeler Olmasın

 

Hatice Kaçmaz’ın ağabeyi Gökmen Süleymanoğlu, kadın cinayetlerine önlemek için artık yasa çıkmasını gerektiği cezaların caydırıcı olması gerektiğini, başka Haticeler ölmesin diye sonuna kadar adalet mücadelesini sürdüreceğini vurguladı. Katilin cinayeti planlayarak yaptığını söyleyen baba Dilaver Süleymanoğlu, ‘Bunun gibilere hiç bir şekilde indirim verilmemeli en ağır ceza almalı, artık kadınlara ikinci sınıf muamelesi yapılmamalı ’ diye konuştu.

 

 

Yapılan eyleme 17 Ağustos’ta boşandığı eşi tarafında öldürülen Hülya Çelik’in ağabeyi Tevfik Çelik de katıldı. Tevfik Çelik ‘Kardeşimin acısı hala geçmedi, geçmiyor, katilin en ağır ceza alması için ne gerekiyorsa onun için mücadele edeceğim.’dedi.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Ankara temsilcisi Bahar Çakan ‘Biz öldürülen kadın kardeşlerimizin aileleri ile birlikte Haticeler yaşasın diye mücadele etmeye devam edeceğiz.’diyerek eylemi bitirdi.