Şanlıurfa'da kadın cinayeti
30.10.2014
Şanlıurfa'da sulama kanalında ölü halde bulunan Saadet Hayırlı'nın katil zanlısı yakalandı.

Şanlıurfa'da kaybolduktan sonra cesedi sulama kanalında elleri kelepçeli halde bulunan kadını öldürdüğü öne sürülen kişi yakalandı.

 

9 Eylül 2014'te çocuklarını okula götürdükten sonra Saadet Hayırlı'dan haber alamayan yakınları, durumu polise bildirmiş, kayıp şahıs olarak aranan Hayırlı'nın cesedi, 7 Ekim'de Osmanbey yerleşkesinden geçen sulama kanalında, elleri arkadan kelepçeli, ağzı bantlanmış halde kilime sarılı bulunmuştu.

 

Suçunu itiraf etti: tartıştık öldürdüm dedi

Saadet Hayırlı'nın eşinin akrabası olan zanlı Mustafa Cengiz K. (27) üzerine yoğunlaşarak bu kişiyi gözaltına aldı. Asayiş şubeye getirilerek ifadesi alınan Mustafa Cengiz K,  Hayırlı'nın çocuklarını okula götürdükten sonra kendi evine geldiği, buradaki tartışma sırasında eliyle ağzını kapattığı ve Saadet Hayırlı'yı öldürdüğünü itiraf etti.Zanlı, daha sonra eline demir kelepçe takıp, ağzını bantladıktan sonra cesedi kilimle sulama kanalına attığını söyledi.

 

Zanlının, Saadet Hayırlı'nın cenaze törenine katılarak, evine de taziye ziyaretine gittiği kaydedildi.Mustafa Cengiz K, adliyeye sevk edildi.