Katil zanlısı koca delil yetersizliğinden serbest bırakıldı
1.11.2014
Ankara'da boşanmak isteyen eşi 28 yaşındaki Tuğba Demir'i pompalı tüfekle öldürdüğü iddia edilen ve dün gittiği memleketi Çanakkale'de babası tarafından polise teslim edilen Tamer Demir delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.
Babası tarafından polise teslim edilen Tamer Demir, Bayramiç Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi. Tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan katil zanlısı koca, ilginç bir kararla "delil yetersizliği" gerekçesiyle serbest bırakıldı. Kararın ardından Ankara'da meydana gelen olaya bakan savcı devreye girdi. Savcının itirazı üzerine dosya ikinci hakime sevk edildi. İkinci hakim de dosyayı bir kez daha inceledikten sonra aynı karara hükmetti. 
 
Ailenin şikayeti, olay günü ikiliye son anlarına kadar eşlik eden Tuğba Demir'in annesinin ifadesi ve olay yerinde bulunan katil zanlısına ait silah ve çantaya rağmen "delil yetersizliği" gerekçesi şaşkınlık yarattı. 
 

Serbest kalan Tamer Demir adliye çıkışında gazetecilere, "Adalet yerini buldu. Mahkeme suçsuz olduğumu görerek serbest bıraktı" dedi.