Kadın Konfernası'nı düzenleyenlere sorduk
12.11.2014
Kadın Konferansı'nın çağrıcılığını yapan CHP'li kadınlar, DİP'li kadınlar, Emek ve Özgürlük Cephesi, HTKP'li kadınlar, Kadın Cinayetlerini Durduracağı Platformu, Odak dergisi'nin temsilcileri Konferansı değerlendirdi.
CHP Kadın Kolları temsilcisi Arzu Öner:
 
"Kadınların özel yaşamına göz diken bir anlayışın karşısında birlikte mücadele etmek zorundayız. Çalışma hakkı,okuma hakkı son 10 yılda %1.400 artan kadın cinayetleriyle YAŞAM HAKKI  ellerinden alınan kadınlar için çözüm yollarını birlikte oluşturacağız."

 
Dip'li kadınlar temsilcisi Ece Ertan:
 
"15 Kasım’da gerçekleştirilecek  konferansta sesimizi yükseltip mücadeleyi bir adım daha ileri taşımanın yollarını tartışacağız.Devrimci İşçi Partisi olarak, kadın cinayetlerinin kader olmadığını, mücadele edip taleplerimizin hayata geçirilmesini sağlarsak cinayetlerin engellenebileceğini biliyoruz."
 
 
Emek ve Özgürlük Cephesi temsilcisi Alev Çevik:
 
"Kadın emeğine yönelik katmerli sömürüye, kadınlara yönelik her türlü şiddete, kadın cinayetlerine, kadın hak ve özgürlüklerine yönelik her türlü kısıtlamaya, baskıya karşı mücadele etmek, örgütlü, birleşik devrimci mücadeleyi yükseltmek biricik çözüm yoludur."

 

HTKP'li kadınlar temsilcisi Hanife Şahan:

 

“Kadın cinayetleri ve çözüm yolları” konferansını önemsiyoruz. AKP’nin 12 yıllık kadın düşmanı politikalarının sonucu olarak kadın cinayetleri artmış oldu. Bizler bu sorunu ortaya çıkaranlardan çözüm yolu beklemek yerine güçlerimizi birleştirip topyekün bir karşı duruşun,mücadelenin daha fazla karşılığı olacağını biliyoruz."

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu temsilcisi Fidan Ataselim:

 

"AKP’nin her gün artan kadın düşmanı politikalarını geriletmek için güçlü ve birleşik bir kadın hareketine tüm toplumun ihtiyacı var. Bu yüzden konferansımızda her kadının kadın cinayetlerini durdurmak için çözüm önerilini konuşması çok önemli. Tüm konuşulanlar mücadele yolumuzu açacaktır."

 

Odak dergisi temsilcisi Yeşim Kantekin:

 

"Her türlü gericiliğe, AKP'nin yükselttiği hukuksuzluğa karşı birlikte öğrenmek ve birlikte gelişmek adına Kadınların öldürülmediği bir dünya umuduyla, mücadelemizi birlikte örmek inancıyla, Kadın Cinayetleri'ne Hayır! demek için 15 Kasım'da Şişli Kent Kültür Merkezi'nde yapacağımız konferansta buluşuyoruz. "