ODTÜ de "Düşmesi imkansız" dedi
7.2.2013
Yaklaşık iki yıldır devam eden Esin Güneş davasında, ODTÜ'den gelmesi beklenen bilirkişi raporu tamamlandı. 27 Şubat'ta Siirt'te görülecek davada sunulacak rapor, daha önce ölümün gerçekleştiği yerde keşif yapılarak hazırlanan raporlardan farklı değil.
Raporun sonuç kısmında;  "24 Ağustos 2010 tarihinde, 16:30 sıralarında, Siirt ilinin Aydınlar ilçesi Kale mevkiinde meydana gelen, 1985 doğumlu Esin Güneş’in “Şüpheli Ölüm Olayı” ile ilgili olarak vardığımız sonuç, herhangi bir dış etki olmadan, ikinci zemini atlayıp, üçüncü zemine düşmesi ihtimalinin neredeyse sıfır olduğudur" ifadeleri kullanıldı.
 
2010 yılının Ağustos ayında Siirt’te Kale adı verilen yerde uçurumundan itilerek öldürüldüğü düşünülen Esin Güneş’in davasında sanık  Güven Güneş ile Beşir Üzüm tutuksuz yargılanıyor. Şimdiye kadar gelen bilirkişi raporları Esin’in uçurumdan düşerek ölmesinin mümkün olmadığını, itilmiş olduğunu gösterdi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Esin Güneş’in ailesiyle birlikte bir sonraki davada Siirt Adliyesi önünde olacak.