Suçlusun ey hükümet
27.11.2014
Sorumluluklarını yerine getirmediğin, elinde bulundurduğun para ve siyasi gücü millet için kullanmadığın için suçlusun. Önlenebilir ama senin canın, önlemeyi istemediği için ortaya çıkan her olayda sorumlu ve suçlusun.

Bu ülkede kadın cinayeti var ve bu ülkenin acı bir gerçeği. Fakat sen ısrarla, görmemeye yemin etmişçesine, yok diyorsun. Toplumdan saklasan da verilere kendin bak. Günde kaç kadın öldürülüyor, senin umursamazlığında.

 

Çünkü sen;

 

-Kadınlara şiddet uygulayan erkeklere gereken cezayı verecek yasa yapmıyorsun.

 

-Gerektiği kadar, gereken özenle hizmet veren kadın sığınma evi açmıyorsun.

 

- Şiddet gören kadına istihdam ve yeterli ekonomik destek sağlamıyorsun.

 

- Senin polisin; karakola gelen kadına dilekçe yazacak kağıdı bile vermiyor, öldürüleceği kesin olan kadını,korumak ve kurtarmak yerine, ölsen de kurtulsak diyebiliyor. Sonunda umarsızlık dalgası kadını vuruyor. Çünkü sen asla polislerine bir kadını kovma, aşağılama, ölüm temennisinde bulunma hakkının olmadığını söylemedin.

 

-Korur ile korumaz arasında olan, koruma kanununu bile uygulamıyorsun.

 

- Bin bir güçlükle aldıkları koruma kararları, kadınlar öldürüldüklerinde çantalarından çıkıyor. Karar var, koruyacak polis yok. Oysa bu ülkede, en çok polis kadrosu var emrinde.  

 

-Hakimin, savcın mahkemelerde raporları inceleme zahmetinde bile bulunmadan karar veriyor.  Bunun yanında katillere seri halde indirimler sıralıyor. Katilin o gün giydiği takım elbisesinden, taktığı kıravata bile indirim veriyor ya da katil hakime gülümsedi, saldırmadı diye (mahkemedeki iyi hali göz önüne alınarak...). Katilin onlara gülümsemesi hayatlarına ne kadar önemli bir şey katıyorsa, bunun için bile indirim veriyor. Öldürülen kadını, bu adamın nasıl tehlikeli bir kişi olabildiğini unutuverip. Oysa kadınları bu katiler, yemeğe çok tuz koydun gerekçesinden tutun da rüyamda beni aldattın gerekçesine kadar nedenleri öldürme hakları olarak görüyorlar. 

 

Bunların sonunda AİHM Türkiye’nin altını, üstünü, suçlu buldu ve tazminat ödemeye mahkum etti. Bunların nedeni senin kadın düşmanlığını körüklemek için yaptığın açıklamalar. Bir türlü kadını birey olarak görmeyi istemiyorsunuz. Erkek sahip, kadın köle olsun, erkek emretsin, kadın emri yerine getirsin istiyorsunuz.

 

Kadınların haklarının olduğunu, kullanmak istemelerini, okumak, çalışmak, evlenmek, boşanmak, çocuk doğurmak veya doğurmamak, giyeceklerine, güleceklerine, gezmesine, siz karar vermek istiyorsunuz.

 

Bugüne kadar öldürülen kadınların çığlıkları sizi etkilemedi. Umarım AİHM’in kararı silkelenip gerçekleri görmenize yardımcı olur.


  • YAZAR
  • Editor