Pınar Selek duruşması başladı
19.12.2014
Mısır Çarşısı patlamasıyla ilgili Pınar Selek'in yeniden yargılanmaya başladığı davanın üçüncü duruşması başladı. Duruşmada karar çıkması bekleniyor.

Mısır Çarşısı patlamasıyla ilgili Pınar Selek'in yeniden yargılanmaya başladığı davanın üçüncü duruşması bugün İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başladı.
Duruşma öncesinde Çağlayan Adliyesi önünde açıklama yapan Hala Tanığız Platformu, sosyolog Pınar Selek için nihai beraat taleplerini bir kez daha tekrarladı.Duruşmadan karar çıkması bekleniyor

Geçtiğimiz duruşmada savcının ağırlaştırılmış müebbet istediği mütalaasını tekrar etmesinin ardından, Selek'in avukatları savunmalarını yapmaya başladı. Duruşmada karar çıkması bekleniyor.
Yurtdışından gelen öğretim üyesi, avukat, sendikacı, insan hakları aktivisti, gazeteci ve belediye temsilcilerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir gözlem heyeti bu duruşmada da hazır bulunuyor.
Mısır Çarşısı patlamasıyla ilgili davada 16 yıldır yargılanan ve üç kez beraat eden Pınar Selek bir kez de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış, Yargıtay’ın bu cezayı usülen bozması üzerine dava yeniden görülmeye başlanmıştı. 


  • YAZAR
  • Editor