Tecavüzcüsünü öldüren kadına örnek karar
7.2.2013
Gaziantep'te kendisine tecavüz eden ve nereye kaçarsa izini sürüp rahatsız eden Ali Kalkan'ı öldüren Nafiye K. Hakkında karar çıktı, beraat .
Devlet korumamıştı
Ali Kalkan’ın yaptığı cinsel saldırılar sonucu defalarca polise ve savcılıklara şikayet dilekçesi vermesine rağmen Devletin korumadığı Nafiye K., Ali Kalkan’ın kendisine önce silah zoruyla tecavüz ettiğini, ailesi ile şehir değiştirmesine rağmen yine kendisini bulup tehditle tecavüzlere devam ettiğini söylemişti. Devletin Korumadığı kadın hiçbir şekilde çare bulamamış ve son olarak yine Ali Kalkan’ın rahatsız etmeye geldiği kadın Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Ali Kalkan’ı 2 bıçak darbesi ile sırtından bıçaklayarak öldürmüştü.
 
Kadın nefsi müdafaada bulunmuştur
Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesi, bir yıl tutuklu kalan Nafiye K. Hakkında eldeki bulgu ve yazışmalara göre nefsi müdafaada bulunduğuna kanaat getirip, beraatına karar verdi.
Savcılığa ve polise başvurmasına rağmen bir sonuç alamayan ve hiçbir şekilde korunmayan kadınların her gün gelen ölüm haberleri ile mahkemeden çıkan böyle bir karar nefsi müdafaada bulunan Nafiye k. ve diğer korunmayan kadınlar için örnek teşkil edecek.