Kadriye Kıstı'ya kadınlar sahip çıktı
14.1.2015
Manisa'nın Kırkağaç İlçesi'nde geçtiğimiz hafta kocası Orhan Kıstı tarafından ağır yaralanan Kadriye Kıstı bir haftadır süren yaşam mücadelesinin ardından, önceki gün vefat etti. Kadriye Kıstı'yı ve ailesini geçtiğimiz hafta hastanede ziyaret ederek, yalnız olmadıklarını belirten Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, Kırkağaç'taki cenazeye de katıldı.

7 Ocak 2015 tarihinde Manisa’nın Kırkağaç İlçesi’nde Kadriye Kıstı, kocası Orhan Kıstı tarafından evde silahla 3 kez ateş edilerek ağır yaralandı. Durumunun ağır olması üzerine Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakım altına alınan Kadriye Kıstı bir hafta boyunca yaşam mücadelesi verdi. 13 Ocak günü hayatını kaybeden Kadriye Kıstı’nın cenazesi dün Kırkağaç’ta toprağa verildi.

Tedavisi sırasında hastaneye giderek Kadriye Kıstı’nın ailesinin yanında olan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, cenazede de yer aldı. Ayrıca Manisa’nın Akhisar İlçesi’nden gelen Akhisar 8 Mart Kadın Platformu üyeleri de cenazeye katıldı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Kariye Kıstı’nın ailesine başsağlığı dilerken, yürütecekleri adalet mücadelesinde de yanlarında olduklarını ifade etti.