Güllican Özbir ve kızlarının davası görüldü
5.2.2015
İki kızı Rojda Kaya ve Dilan Kaya ile beraber imam nikahlı kocası Ömer Kaya tarafından öldürülen Güllücan Özbir'in davası bugün İstanbul Adliyesi'nde görüldü.

İki kızı Rojda Kaya ve Dilan Kaya ile beraber imam nikahlı kocası Ömer Kaya tarafından öldürülen Güllücan Özbir’in davası bugün İstanbul Adliyesi’nde görüldü.

 

Güllücan Özbir ve kızları Rojda Kaya ve Dilan Kaya, 5 Kasım 2013’te Güllücan Özbir’in nikahsız yaşadığı Ömer Kaya tarafından öldürülmüştü. İşlediği cinayetlerden sonra bir arkadaşının evinde yakalanan Ömer Kaya “Susma hakkımı kulanıyorum” diyerek sorulara cevap vermemişti. Güllücan Özbir ve iki kızının yaşama hakkını yok sayan katil Ömer Kaya bugün mahkemede de susma hakkını kulandı.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun takip ettiği dava için beklenen rapor gelmezken duruşma 20 Nisan’a ertelendi. Her kadın katilinin yaptığı gibi, katil Ömer Kaya da cinnet geçirdiğini ve akıl sağlığının yerinde olmadığını söyleyerek indirim alma yolarını denemişti. Raporun hala gelmemesi ise davayı uzattı. 


  • YAZAR
  • Editor