Kadınlar Ayakta! Özgecan'ın yüzü bayrağımız Olacak!
15.2.2015
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak tüm kadınları Özgecan Aslan için ayağa kalkmaya ve mücadeleye çağırıyoruz.

Özgecan kardeşimiz minibüste katiller tarafından cinsel saldırıya uğradı, bıçaklandı, genç bedeni yakıldı, öldürüldü!

 

Genç kadınlara çeyiz parasını reva gören, kadın erkek eşit değildir diyen, katillere indirimler uygulayan AKP hükümeti Özgecan’ın ölümünden sorumludur.

 

AKP’nin beslediği IŞİD zihniyeti yanı başımızdadır. Özgecan’ın vahşice öldürülmesinin önüne geçmeyen Bakan Ayşenur İslam derhal istifa etmelidir.

 

Kadınların elleri yakanızda olacak!

Tüm Türkiye’de kadınların bardağını taşıran son damla oldu Özgecan’ın öldürülmesi.  Ülke genelinde bundan böyle kadınlar ayakta.  Dün itibariyle Platformumuz Mersin’de Aileyle birlikte, birçok ilde eylemlerine başladı.

 

Özgecan kardeşimizin gülen yüzünü kadın cinayetlerine karşı 8 Mart’a kadar tüm illerde kadınların direniş bayrağı yapacağız!

 

Bu daha Başlangıç Mücadeleye Devam..        

Tüm liseli, üniversiteli, çalışan, çalışmayan tüm kadınlara çağrımızdır:

 

Özgecan için bulunduğumuz kent merkezleri, üniversitelerimiz her yer eylem alanımızdır. Pazartesiden itibaren Üniversitelerimizde Özgecan için buluşma saati belirleyelim, üniversiteli kadınlarla toplanalım, Karanfillerimiz mumlarımız ve Özgecan’ın fotoğrafları ile eylemler yapalım. Eylem yapmak isteyen kadın kardeşlerim mutlaka bize ulaşın, temsilcilerimizi bulunduğunuz ile ve ilçeye yönlendiriyor olacağız. Dövizlerimizi, logomuzu tüm materyallerimizi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

 

Öfkemizi kuşandık Ayaktayız! Ayşenur İslam o bakan koltuğunda oturamayacak, istifa ettireceğiz. Gezi Direnişinde nasıl AKP’yi durdurduysak şimdi de Özgecan kadınların gezisi olacak, Kadın Cinayetlerini Durduracağız! 

Özgecan Aslan için eylem materyellerimizi kullanabilirsiniz, indirmek için tıklayınız