Ankara'da binlerce kadın Özgecan için yürüdü
17.2.2015
Ankara'da binden fazla kadın Özgecan için yürüdü.

18.30'da Sakarya Meydanı'na yapılan çağrı için kadınlar bir saat önceden toplanmaya başladı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, CHP Kadın Kolları, İlerici Kadınlar, ÖDP'li Kadınlar ve Komünist Parti'nin yaptığı çağrıyla binden fazla kadın Ankara sokaklarında yürüdü.

 

Kadınların karşısına polis çıkamadı

Sakarya Meydanı'nda başlayan eylemde kadınlar önce Sakarya sokaklarında yürüdü, ardından Meşrutiyet Caddesini trafiğe kapattı ve oradan Yüksel Caddesi'ne giderek insan hakları heykeline karanfil bıraktılar. Daha önce benzer güzergahlarda  yürüyüşü engelleyen polis bu kez kadınların karşısına çıkamadı. 


Bakan istifa sloganları yükseldi

Kadınlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın  cinayetlerini durdurmak için bu zamana dek hiç bir adım atmadığını söyleyerek bakanı istifaya çağırdı.

 

Kadın Cinayetlerini durdurmak için kararlılar

Öfkesiyle yürüyen kadınlar kadın cinayetlerini durdurmak için kararlı olduklarını söyleyerek "Kadın Cinayetlerini Durduracağız" sloganıyla yürüdüler.

 

Bir buçuk saat boyunca süren yürüyüş coşkulu ve öfkeli bir şekilde kadınların insan hakları anıtına karanfil bırakmasıyla sonbuldu.


  • YAZAR
  • Editor