Eskişehir'de kadınlar 8 Mart'a çağırdı
28.2.2015
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Eskişehir'de Özgecan Aslan ve öldürülen bütün kadınlar için adalet istedi. Espark önünde kadın katillerine indirim yok, devlet artık kadın cinayetlerini durdurmak zorunda diyerek taleplerini haykırdı.

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü yemekhanesinde toplananan üniversiteli genç kadınlar ‘’Hayatta kalıp okumak istiyoruz, Özgecan için yürüyoruz’’ yazılı pankartla Espark’a yürüdü. ‘’Özgecan’a adalet, katiline ağır ceza’’, ‘’Asla yalnız yürümeyeceksin’’, ‘’Kadın katillerine indirim değil, ağır ceza’’ ve ‘’Kadın cinayetlerini durduracağız’’ sloganlarıyla yürüyen kadınlar Espark’ta Platform’un diğer üyeleriyle buluştular.

 

Platform, 8 Mart’ta kadınları meydanlara çağırdı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Espark’ta artık kadın cinayeti haberi almak istemeyen kadınlar, Özgecan Aslan’ın ve öldürülen diğer bütün kadınların katillerine ağır ceza verilmesini istediklerini haykırdılar. Platform adına basın açıklaması yapan Burcu Aydın ‘’Genç kadınların üzerindeki bunca baskıya karşı kendi yaşamımıza karşı kendimiz karar vermek istiyorsak, tek çarenin bir araya gelmek olduğunu bilmeliyiz. Tüm üniversiteli kadınlara çağrımızdır: 8 Mart’ta meydanlarda buluşalım, asla yalnız yürümeyeceksin’’ diyerek 8 Martta alanlarda olmaya ve birlikte mücadele ederek kadın cinayetlerinin durabileceğini vurguladı.

 

Eylemde koruma altında olan kadınlarda vardı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu eylemi ‘’Kadınları korumak için devlet göreve’’, ‘’Kadın cinayetlerini durduracağız’’, ‘’Kadın kardeşlerimiz öldürülmesin’’, ‘’Kadınların kaderi ölüm olmayacak’’ ve ‘’Asla yalnız yürümeyeceksin’’ sloganlarıyla sonlandırdı. 


  • YAZAR
  • Editor