Akhisar'da adalet mücadelesi sürüyor
3.3.2015
9 Eylül 2014 günü, gece saat 01:00 sularında 7 yıl önce boşandığı eski eşine ve ailesine saldıran ve 2 kişiyi öldüren Hayrullah Özdemir'in yargılandığı davanın ilk duruşması bugün Manisa Akhisar Adliyesi'nde görüldü.

Eski eşi Naciye Çam'ı ağır yaralayan ve öldü sanarak bırakan, anne Nazmiye Çam ve baba Kemal Çam'ı  ise tırpanla darp ederek ve bıçaklayarak öldüren Hayrullah Özdemir, ardından 12 yaşındaki çocuğunu ve Nazmiye Çam'ın arabasını da alarak kaçarken yakalanıp tutuklanmıştı.

 

03.03.2015 günü Akhisar ağır ceza mahkemesinde canavarca hisle ve eziyet ederek öldürme, çocuk kaçırma ve araba çalma suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi ile yargılanmasına başlandı. Sanık savunmasında tüm kadın katillerinin yaptığı gibi haksız tahrik ve iyi hal indirimlerinden faydalanma yollarını denedi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun davaya müdahil olma talebinin kabul edildiği duruşmada, Platformu üyeleri Naciye Çam'ı duruşma öncesi sonrasında yalnız bırakmadılar. Bir sonraki duruşma 31 Mart 2015 günü saat 09:00'a ertelendi.


  • YAZAR
  • Editor