Zehra Aydın'a sahip çıkıyoruz
11.3.2015
Esenler'de kocası tarafından öldürülen Zehra Aydın'a sahip çıkıyoruz.

Zehra kardeşimiz henüz 35 yaşında 3 çocuk annesiydi. Katil zanlısı kocası Sedat Aydın cinayetin ortaya çıkmasıyla birlikte cezai indirimlerden faydalanmak isteyen pek çok kadının katilinin söylediği bahaneyi söyledi: “namusumu temizledim.”


Cinayetin üstünü örtmeye çalıştı

Esenler Davutpaşa Mahallesinde yaşayan Zehra kocası tarafından boğularak öldürüldü. Sedat Aydın cinayet sonrasını da tasarlayarak cesedi saklamak için naftalin kullandı. Ancak Zehra’nın yakınlarının ondan haber alamaması üzerine evine polisle girmesi sonucu Zehra’nın bedeni ortaya çıkartıldı.

 

Ağırlaştırılmış müebbet yasalaşsaydı Zehra yaşıyor olacaktı

Sedat Aydın’ın, cinayetin ortaya çıkmasının hemen ardından verdiği ifade bizleri şaşırtmadı. Pek çok kadın katilinin yaptığı gibi yasal boşluklardan faydalanarak cezai indirim alma peşinde. “Namusumu temizledim” diyen Sedat Aydın, kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbetin yasalaşmamasından güç aldı.

 

Cumhurbaşkanı ise 8 Mart mesajında kadın cinayetlerinde indirimlere hassasiyetle yaklaşacağını açıklamıştı. Talebimiz net: Samimiyseniz bizlerin 5 yıldır istediği ve Zehra gibi kadın kardeşlerimiizn hayatını kurtaracak olan kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını ysalaştırın.


Zehra’nın ailesine sesleniyoruz

Zehra kardeşimizin ailesi yalnız değildir. Adalet mücadelenizde sizlerin yanındayız. Başka Zehra’lar olmasın diye sizin gibi ailelerimizle yollarımızı birleştirerek mücadeleye devam edeceğiz.

 


  • YAZAR
  • Editor